סרט תדמית

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מרכז רפואי וטרינרי

שעות קבלה:
ימי ראשון - רביעי: 09:00-19:00
ימי חמישי,שישי, שבת: 24 שעות

כתובת: 
רח’ חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
טל': 04-8242669

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מפת הגעה
כתובת: רח' חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
מגרש חניה צמוד ובחינם לנוחיות הלקוחות

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

כלבים

מה עושים עם הכלב, כשרוצים לצאת לחופשה משפחתית?

איזה כיף! החלטתם לצאת לחופשה משפחתית, מה תעשו עם כלבכם?

לאלו המעוניינים לקחת את כלבם עימם, אדרבא. יש לדאוג ולבדוק מראש, האם מקום חופשתכם אכן מאפשר הכנסת בעלי חיים, והאם התנאים הסביבתיים מתאימים לכך.

אלו אשר בחרו להשאיר את כלבם תחת השגחה אחרת ניתן להיעזר בכללים הבאים.

איזה כיף! החלטתם לצאת לחופשה משפחתית, מה תעשו עם כלבכם?
לאלו המעוניינים לקחת את כלבם עימם, אדרבא. יש לדאוג ולבדוק מראש, האם מקום חופשתכם אכן מאפשר הכנסת בעלי חיים, והאם התנאים הסביבתיים מתאימים לכך. חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים כדי להימנע ממצבים המסוכנים לבעל החיים שברשותכם: בדקו שעומס החום בזמן החופשה מתאים לכלב והקפידו על מים זמינים, כדי לצננו, להרוות את צימאונו ולמנוע איבוד נוזלים ומכות חום מיותרות (ניתן להרחיב בנושא זה במאמר העוסק במכות חום בחלק זה של האתר).
במידה והכלב סובל מבחילות בנסיעות, אפשר לתת לו כדור נגד הקאות, ומומלץ גם לעשות מספר עצירות בדרך להתרעננות.

לאלו הטסים לחו"ל וברצונם לקחת את כלבם יש לבדוק בטרם עת עם חברת התעופה ונציגות מדינת היעד לתנאי העברת בעל החיים.

אלו אשר בחרו להשאיר את כלבם תחת השגחה אחרת ניתן להיעזר בכללים הבאים:
עקרונית, יש מספר אופציות הנפרדות במי שומר על הכלב, עלויות, כמות הכלבים במקום ועוד.
1. דוגי סיטר, אשר בא אליכם הביתה, מוציא את הכלב, דואג למזון טרי ולחלופת מים תקינה. לעיתים מדובר בבן משפחה, מכר או סטודנט אשר בנוסף למטלותיו בנוגע לחיית המחמד, גם מתגורר בבית, במשך אותה תקופה.
2. פנסיון ביתי: סטודנטים באזורי הפריפריה או אנשים בעלי בית מרווח עם גינה, ששומרים על מספר כלבים מצומצם בביתם.
3. פנסיון רגיל: מדובר בפתרון הנפוץ ביותר, שכולל קומפלקס של תאים שלכל תא חלק מקורה וחלק פתוח, וחצר אליה מוצאים הכלבים לצורך פעילות גופנית ומפגש עם כלבים אחרים פעם עד מספר פעמים ביום.
הפתרון המומלץ תלוי בבעל החיים ובבעלים. במקרים בהם הדוגי סיטר הינו שכן או מכר שהכלב כבר רגיל אליו, מומלץ כמובן להיעזר בו.  המקרה חשוב עוד יותר כאשר מדובר בכלבים רגישים, הסובלים מחרדת נטישה, ואז מומלץ ביותר לדאוג למישהו שיגיע הביתה, ויטפל בו בסביבה הטבעית והמוכרת לו. לשאר הכלבים פתרון הפנסיון הוא הנוח והטוב ביותר. יש לציין כי רמת הפנסיונים עלתה בצורה דרסטית בשנים האחרונות  בהיבט התברואתי, תנאי המחייה, ההשגחה הרפואית ושימת דגש על נוחות הכלבים.

עוד לפני ששולחים את הכלב לפנסיון, רצוי ומומלץ לבצע עבודת הכנה מתאימה. אנו ממליצים ללכת לראות את הפנסיון, לקבל המלצות, לדבר עם בעלי המקום, לראות את הכלבים: כיצד הם נראים ומרגישים, לבדוק האם הם מסתובבים בחוץ, לשאול כל כמה זמן מנקים את התאים וכד'.
רצוי שהכלב יהיה בסטטוס חיסוני תקין, כלומר שכשהכלב מגיע לפנסיון, חיסוניו בתוקף (משושה וכלבת). מומלץ גם לעשות חיסון נגד מחלת שעלת המכלאות. מדובר במחלה חיידקית, שתדירות הופעתה גבוהה יותר במכלאות (ומכאן שמה) או במקומות שבהן כלבים רבים באים במגע זה עם זה. חשוב לחסן נגד השעלת בין 14-21 יום לפני הכניסה לפנסיון. ישנם פנסיונים שיחייבו אתכם להפקיד את כלבכם בפנסיון עם חיסון שעלת בתוקף. עלות חיסון שעלת כ-200 ₪.
חשוב להקפיד על טיפול מניעתי נגד תולעים, פרעושים וקרציות, לפני הגעת הכלב לפנסיון וליידע את בעלי הפנסיון לגבי בעיות מיוחדות שיש לכלב כגון מחלות כרוניות שמחייבות נטילת תרופות וכד'. אם הכלב צורך מזון מיוחד – רפואי/דיאטטי, או זקוק לתרופות מיוחדות, הביאו אותן עמכם. ידעו את בעל הפנסיון אם ברשותכם כלבה לא מעוקרת  אשר עלולה להתייחם בכדי למנוע פנצ'רים מיותרים…
ככלל רצוי מאד להשאיר בידי בעל הפנסיון תמצית מתיקו הרפואי של כלבכם זאת בכדי שבמידה ויידרש טיפול רפואי כלשהו יוכל הוטרינר להשתמש במרב הנתונים העומדים לרשותו בקביעת הטיפול הנכון והמדויק ביותר על סמך מידע רב ככל הניתן. לסיום, רצוי גם להשאיר מספר טלפון זמין זאת על מנת שבעל הפנסיון יוכל לעדכנכם בכל רגע נתון במצבו של כלבכם.
ברוב המקרים לא נדרשת הכנה מיוחדת של כלבכם מלבד המפורט. המנוסים שבינינו יודעים כי כלבכם יודע על נסיעתכם מרגע הורדת המזוודה הראשונה ותחילת האריזות. במקרים בודדים הכלב מגיב בריחוק והסתגרות או בבכי קל, אך ברוב המקרים הכלב יבחר להתעלם מהאירוע. בפנסיון חשוב לעשות את הניתוק מהר יחסית. רצוי לא להתעכב ליד הכלב, משום שזה גורם לאמוציות מיותרות לשני הצדדים. הפקידו אותו בפנסיון, ולכו לדרככם.

לאלו שמעוניינים בעצות נוספות, פרטניות יותר או להתעמק בנושא מסוים אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני למרכז. רופאי המרכז ישמחו לענות על פניותיכם. הייעוץ ניתן ללא עלות.
חופשה נעימה.

פתוח ומאויש ע"י וטרינר 24/7
052-978-7882