סרט תדמית

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מרכז רפואי וטרינרי

שעות קבלה:
ימי ראשון - רביעי: 09:00-19:00
ימי חמישי,שישי, שבת: 24 שעות

כתובת: 
רח’ חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
טל': 04-8242669

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מפת הגעה
כתובת: רח' חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
מגרש חניה צמוד ובחינם לנוחיות הלקוחות

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

כלבים

טיפול בכלב גריאטרי וחתול גיריאטרי

בעבר הלא רחוק ניזונו חיות המחמד ממזון שאינו מותאם להם במלואו. עם העליה במעמדם של חיות המחמד לדרגה של בן משפחה לכל דבר ועניין, שודרגה גם הדיאטה שלהם בהתאם.

מחלת הכלבת בכלבים

כלבים וחתולים בגיל מתקדם סובלים לרוב מעודף משקל ומבעיות מפרקים המכונה על ידי רבים- דלקות מפרקים.

בעלי החיים (וגם אנשים) נולדים עם סחוסים, רצועות וגידים העשויים מרקמת חיבור המכונה קולגן 2. לאורך השנים כאשר מבנים אלו נפגעים, הגוף יודע לייצר קולגן ברמה נחותה יותר- קולגן 1 ובמקרים רבים גם רקמת חיבור נחותה אף יותר.

השחיקה והפגיעה באיברים הללו היא בלתי נמנעת והתהליך הינו פרוגרסיבי (מתקדם עם הזמן) ותלוי ב:
1. נטיה גנטית.- ישנם גזעים המועדים לבעיות מפרקים.
2. גיל ומשקל בע”ח- ככל שבעל החיים מבוגר יותר וכבד יותר הנטיה להתפתחות בעיות מפרקים גבוהה יותר.
3. הפעילות הגופנית לה היה חשוף- כלבי עבודה או כלבים אשר נחשפו בצורה לא טובה ונכונה ולעומס גבוה מידי, יפתחו תהליכים ניווניים במפרקים בתדירות גבוהה יותר.
4. טראומות- תאונות, נפילות, מכות יבשות, שברים, פריקות וכד’.
5. סוג בע”ח- חתול, כלב או אחר.
6. סוג המזון- מזון איכותי יותר יתמוך במערכות בע”ח בצורה טובה יותר.
7. שימוש בתוספי תזונה.
8. שימוש בתרופות.

כלב חום

ככלל איך נמנע מתהליכי הניוון ? 

 

אז איך מונעים את השחיקה וחוסר היציבות המיפרקית הללו מלהתפתח בקצב מואץ?

שמירה על משקל!!!!! למשקל יש אפקט קריטי על התפתחות והאצה של בעיות מפרקים. כלבים וחתולים בעודף משקל שוחקים ופוגעים ברקמות החיבור המיפרקיות שלהם בקצבים גבוהים יותר, עובדה המובילה לשינויים ניווניים על המפרק, חוסר יציבות, תהליך דלקתי אינפלמטורי (סטרילי ברובו) המעצים את כל התהליך, וחוזר חלילה. מכאן שלשמירה על המשקל יש חשיבות עליונה.
משקל נמוך יותר של בע”ח מהווה עומס נמוך יותר על מערכת השלד והשריר שלו ובכך מצתמצמים מאד תהליכי השחיקה והפגיעה. לכלבים מבוגרים יותר נטיה גבוהה יותר להעלות במשקל. הדרך להוריד את בע”ח החיים במשקלו הינה על ידי דיאטה.

סוגי הדיאטות שבהן יש להשתמש:

 

1. דיאטה שמרנית- צמצום קטן של של כמות המזון ועלייה מתונה בפעילות הגופנית. נא להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ותוך כדי הביצוע!
2. דיאטה רפואית- המגוון גדול מאד וממליץ להתייעץ עמנו בנושא. יש דיאטות יעילות ביותר אשר יפחיתו בצורה מבוקרת ומהירה ממשקל בע”ח.

שימוש בתוספי מוזן לכלב גיריאטרי

 

1. אומגה 3- בעלי יכולת אנטיאינפלמטורית (נוגדת דלקת) ותמיכה במערכות רבות בגוף בכלל זה גם המפרקים. יש להוסיף את התוסף בהתאם להוראות הוטרינר והיצרן למזון של בע”ח. לרוב הכמות אשר קיימת במזון אינה מספיקה.

2. חומרים תומכי סחוס כגון: הגלוקוזאמין, כונדריטין סולפט ו-MSN- כולם במטרה לתת לגוף אופציה לייצר רקמות חיבור ברמת איכות גבוהה יותר (קולגן 1 ומעלה זוכרים???) ממה שהגוף יודע ומנסה לייצר בלעדיהן. את התוספים האלה יש לתת מגיל צעיר של הגור (כחצי שנה) על פי הנחיות הוטרינר והיצרן לאורך כל חיי הכלב והחתול. יש לזכור כי האפקט המקסימלי מושג לאחר כחודש מתחילת השימוש ובהפסקה, גם אם לקצרה ביותר, יש אפקט קריטי על רמת החומרים בגוף.

כלב מסתכל למצלמה

משככי כאבים/נוגדי דלקת :

 

1. סטרואידים- חומרים אנטיאינפלמטורים שאינם בשימוש קבוע אלא במקרים מיוחדים בשל האפקטים המצטברים שעלולים להיווצר משימוש ממושך ומתופעות הלוואי המיידיות וארוכות הטווח.
2. נוגדי דלקת שאינן סטרואידים- רובם בטוחים מאד לשימוש גם בשימוש כרוני אם כי אנו מעדיפים למנן ולתזמן אותם כמה שיותר כדי למנוע נזקים ארוכי טווח.
3. נוגדי כאב אחרים כגון אופיאטים ונוירופאטים.
4. נוגדי דלקת ביולוגיים- חומרים חדשים שנכנסו לשימוש בחודשים האחרונים בארץ ובעולם ומבוססים על טכנולוגיה ביולוגית חדשה המאפשרת בזריקה חודשית בודדת למגר את הכאב המפרקי מבעל החיים. היתרון הגדול טמון בעובדה כי זו אינה תרופה ולכן השפעותיה על מערכות אחרות בגוף אפסיות, לפיכך, נראה שימוש רב בחומרים אלו בכלבים מבוגרים מאד הסובלים לרוב כבר ממחלות רקע אחרות.

אני מזמין אתכם ליצור קשר, להתעניין ולשאול אותנו בנושא זה או בנושאים דומים.
לאורך השנים בנינו ניסיון עשיר במניעה ובטיפול בבעיות מפרקים ושימוש במגוון עצום של חומרים ותוספים לסיוע.

 

בעבר הלא רחוק ניזונו חיות המחמד ממזון שאינו מותאם להם במלואו. עם העליה במעמדם של חיות המחמד לדרגה של בן משפחה לכל דבר ועניין, שודרגה גם הדיאטה שלהם בהתאם.

פתוח ומאויש ע"י וטרינר 24/7
052-978-7882