סרט תדמית

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מרכז רפואי וטרינרי

שעות קבלה:
ימי ראשון - רביעי: 09:00-19:00
ימי חמישי,שישי, שבת: 24 שעות

כתובת: 
רח’ חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
טל': 04-8242669

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

מפת הגעה
כתובת: רח' חנקין 40 (בניין קדמת חן), חיפה
מגרש חניה צמוד ובחינם לנוחיות הלקוחות

כל הזכויות שמורות למוריה מרכז רפואי וטרינרי לחיות מחמד 

עקבו אחרינו:

דואר אלקטרוני:
reception@moriahvc.co.il

טלפון: 04-8242669

חתולים

כיצד תדעו שהחתול חולה? 10 סימני תחלואה בחתולים

10 סימנים עיקריים שיכולים להעיד על מחלה בחתולים. זיכרו כי זיהוי מוקדם ומתן טיפול בזמן עלול להגדיל משמעותית את סיכויי ההחלמה ולמנוע סיבוכים עתידיים!

חתול חולה

1. השתנה מחוץ לארגז הצרכים: יכולה להצביע על במחלות במערכת השתן (דלקת, זיהום, אי-ספיקת כליות), סוכרת, דלקות פרקים בחתולים מבוגרים (כאב בעת ניסיון להיכנס לארגז) או בעיה התנהגותית.

2. שינויי התנהגות: חתולים הם חיה חברתית , לכן כל שינוי באינטראקציה עם אנשים או חיות מחמד אחרות עלול להוות סימן לקיום מחלה, חרדה או כאב.

3. שינויים בפעילות גופנית: ירידה בפעילות לעיתים מהווה סימן לדלקות פרקים או מחלה סיסטמית אחרת. עלייה בפעילות בחתול מבוגר יכולה להצביע על יתר פעילות של בלוטת התריס.

4. שינויים בהרגלי השינה: חתול בוגר יכול לישון עד כדי 16-18 שעות ביממה, אם כי במרבית השעות הללו החתול "מנמנם". אם החתול ישן שינה עמוקה או יותר מ-18 שעות ביממה יתכן והינו סובל ממחלה ברקע.

5. שינויים בצריכת מזון ומים: רוב החתולים אינם בעלי תיאבון בררני. שינויים בהרגלי האכילה, כגון ירידה בתיאבון או העדפת מזון רך על יבש, יכולים להצביע על מגוון בעיות, החל מחלל הפה וכלה בסרטן. עלייה בתיאבון יכולה להיות סימן לסוכרת או פעילות יתר של בלוטת התריס.

6. עלייה או ירידה פתאומית במשקל: ירידה משמעותית במשקל עם תיאבון תקין ואף מוגבר יכולה להיות סימן לסוכרת או יתר פעילות של בלוטת התריס. מאידך, השמנה מעלה את הסיכון לחלות בסוכרת או דלקות פרקים.

7. שינויים בהרגלי הניקיון (grooming): פרווה לא מבריקה, נשירה מוגברת, קשקשת או הופעה של קרחות יכולים להוות סימן למחלות סיסטמיות. ירידה בליקוק הפרווה יכולה להיות סימן להשמנה, סטרס או מחלות אחרות, עלייה בליקוק יכולה להיות סימן למחלות עור.

8. סטרס: חתול המצוי בסטרס יכול להראות סימני דיכאון, להתחבא יותר או להפך – לישון פחות ולחקור את הסביבה. הסימנים הללו יכולים להיות גם סימן לבעיה רפואית, לכן חשוב לבצע בדיקת גופנית לפני שמחליטים שמדובר בבעיית התנהגות.

9. שינויים בווקליזציה: עלייה בתדירות היללות יכולה להיות סימן ליתר לחץ דם, פעילות יתר של בלוטת התריס, דמנציה וכן סימן לכאב או חרדה.

10. הבל פה: סימן מקדים של דלקות חניכיים או בריאות לקויה של השיניים, חתולים יכולים לסבול מבעיות חניכיים כבר בגילאים צעירים.

11. אם יש ספק אין ספק– זכרו, אין אנו כעוד וטרינר בחיפה, אנו עומדים הכן לעזור לחיית המחמד שלכם ולכם לעמוד ולעבור בכל מצב חירומי או רפואי קיים או מתפתח בעזרת צוות רופאים וטכנאים מיומן במרפאה הוטרינרית הגדולה והמאובזרת בחיפה בכלל ובצפון בפרט. לפיכך, בכל ספק אל תהססו וצרו קשר מיידית עם המרפאה בטלפון 04-8242669. מחוץ לשעות הקבלה עומד לרשותכם מענה אנושי של רופא 24 שעות ביממה בטלפון 052-6542211. במקרה הצורך נוכל להתחיל את הטיפול בכל שעה ובכל תנאי.

אנו מאחלים לכולכם בריאות שלמה,

דר' תדהר קליין וצוות מרכז "מוריה"

חתול קטן חולה

 

פתוח ומאויש ע"י וטרינר 24/7
052-978-7882