וטרינר בחיפה

בשנים האחרונות ניתן לראות כי יש מגמה של עלייה בטיפול ואחזקה של בעלי חיים בכל הארץ וכמובן שמגמה זו הגיעה גם לחיפה.

אפשר לראות שבשנים האחרונות הוקמו יותר מרפאות וטרינריות ואף חשוב יותר מרכזים וטרינרים בעיר וסביבתה שמשמשים ממש מעין בית חולים וטרינרי קטן.

בשנים האחרונות חלה התקדמות באיכות והיקף הציוד שמצויים במרכזים הוטרינרים ולכם עלייה בשירותים הוטרינריים הניתנים לבעלי החיים בעיר.

אם בעבר, עיקר עיסוקו של הוטרינר היה חיסונים לכלבים או חתולים וכמובן טיפול בכלבים וחתולים באופן שטחי. היום במרפאות הוטרינריות ניתן לאבחן, לטפל ולמנוע מחלות באופן נרחב ומקיף ע"י שימוש בציוד דיאגנוסטי וכירורגי מתקדם כדוגמת אנדוסקופ, אולטרסאונד ורנטגן דיגיטלי.

מרבית הוטרינרים מספקים שירותים לאורך היום, בחלק מהמרפאות יש וטרינר תורן הנותן מענה למקרי חירום 24 שעות ביממה.

ברוב המרפאות יש וטרינר המטפל בכלבים וחתולים אך כיום יש מענה במרפאות גם לחיות אקזוטיות אחרות כגון תוכים, ארנבות, צ'ינצ'ילות ועוד. לעיתים "וטרינר תוכים" שכזה עובר התמחות נוספת ומשמש כרופא מומחה במקרים של בעיות חמורות או מסובכות יותר בחיות אקזוטיות שונות.

מרפאה וטרינרית הפכה למרכז מידע וטיפול בחיות מחמד ולעיתים משלבת בתוכה מספרה לכלבים וחתולים המעודדת טיפוח העור והפרווה של חיות המחמד על ידי אנשי מקצוע בתחום וייעוץ התנהגותי הניתן ע"י מאלפים מוסמכים בעלי ניסיון.

מלבד רפואת חיות שהתפתחה, ניתן גם לראות שקמו עשרות חנויות לבעלי חיים בצפון המספקות מזון לכלבים וחתולים בסטנדרט גבוה ואביזרים לכלבים וחתולים המשפרים את בריאותם ואיכות חייהם. כמו כן קמו גופים לחילוץ הצלה ולכידת בעלי חיים ( כגון חילוצבי:http://www.zvikal.co.il/ )

שינוי משמעותי שהתרחש בשנים האחרונות הינו האינטרנט. האינטרנט הפך בשנים האחרונות למקור מידע עצום לטיפול ואחזקת בעלי חיים. ניתן למצוא שם מאמרים, סרטונים ופורומים בהם ניתן ללמוד המון על טיפול נכון בחיות מחמד, לדוגמא: פורום וטרינרים בו ניתן להתייעץ עם רופאים ולקבל תשובות לשאלות רפואיות שונות מכל מקום ובכל זמן.

מילות חיפוש שימושיות לאיתור וטרינרים, חנויות ומידע: "וטרינר חיפה", "וטרינר בחיפה", "בית חולים וטרינרי", "וטרינרים", "בית חולים לחיות", "רפואה וטרינרית", "בית חולים לכלבים", "חנויות חיות מחמד", "חנויות לבעלי חיים", "וטרינר חירום חיפה", "וטרינר חירום בחיפה" וכו'.

בתקופה האחרונה האינטרנט משמש שחקן מרכזי במציאת בתים לכלבים וחיפוש כלבים אבודים כך לדוגמא הקלדת "אימוץ כלבים צפון" תוכל להוביל למידע רב על כל חיות המחמד שזקוקות לבית חם בצפון.

לסיכום – אין ספק שבשנים האחרונות יש שיפור משמעותי ברפואה הוטרינרית ובכלל בטיפול והמודעות לאחזקה נכונה של בעלי חיים.

אם זאת, עדיין מצבם של בעלי החיים בארץ לא מזהיר, חקיקה ואכיפה לזכויות בעלי חיים והגנתם מאוד דלה, אין סבסוד עירוני/ממשלתי מספק ועדיין הרבה בעלי חיים נמצאים ברחוב או גרוע מכך – סובלים מהתעללות חמורה בביתם.

נותר לנו להמשיך ולפעול למען בעלי חיים, לחנך את הדור הצעיר לטיפול נאות בבעלי חיים ולשפר את המענה הרפואי והמשטרתי בצפון ובשאר חלקי הארץ.

2 תגובות לוטרינר בחיפה

 1. אני גם חושב שמצב החיות בארץ לא מזהיר ואף מקשים על הוטרינרים. לא קל בימינו להיות וטרינר בישראל ולהחזיק מרפאה וטרינרית אבל אנו עושים הכל למען החיות.

 2. סהר אפריאט אומר:

  ערב טוב , יש לי גור בן 8 חודשים מעורב רועה גרמני ורועה אסיאתי ששוקל כבר יותר מ 40 ק'ג .
  לצערי הייתי חייב לשים אותו למספר ימים בפנסיון ( בשדה נחמיה ) והם הריצו אותו אם כל הכלבים אחרי הרכב ולא האכילו אותו מספיק , שאספתי אותו הוא צלע מעת וחשבתי שזה יעבור .
  כרגע עברו כבר חודשיים והייתי אצל כמה ויטרינרים עשיתי צילומים ונתתי תרופות , כולם בסופו של דבר הפנו אותי לחוות דעת בכפר סבא שאצלם מפגש עולה 400 ש"ח הם רוצים לעשות לו סיטי שמתחיל ב 1400 ש"ח ואם זה באמת osd אז הניתוח בסביבות 4000 ש"ח ומעלה .
  חשוב לי לציין שעוז חשוב לי מעוד הצלתי אותו מלהיות כלב קרבות ואני לא חוסך באוכל וטיפולים מחנך אותו להסתדר אם בעלי חיים ואנשים אבל המצב הכלכלי שלי לא מאפשר לי כרגע להוציא סכומים כאלא , וזה משהוא שצריך לטפל בו עכשיו שלא יהיה מאוחר מדי , האם יש פתרון שאני לא מודע אליו .

  בתודה מראש

  סהר אפריאט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>